Мольберты Украины | Интернет-магазин | тел.: 050-406-11-65, 068-949-53-90.

Художні мольберти: які вони?

Цей, всім відомий, інструмент митця майстри вибирають завжди з особливою примхливістю. Взагалі, мольберти можна поділити на дві основні групи. По-перше, це мольберти-триноги, якими користувалися ще під час античної епохи, а по-друге – мольберти, які складаються з вертикальних опор, закріплених на горизонтальній основі. Студійний мольберт – це дві, з’єднані одна з однією рами: верхня та нижня. Ними за звичай користуються професійні художники, які працюють з полотнами великого розміру. Студійні мольберти також бувають складаними та стаціонарними, з необхідними пристроями для фіксації та пересування, і навіть, з гвинтовими механізмами, які удержують картину. Якщо ширина полотна більша за ширину мольберта вдвічі, митець використовує навіть два мольберти одночасно.

Студійні художні мольберти відрізняються за параметрами ширини та висоти, можуть бути двосторонніми чи односторонніми, для роботи на них з одним полотном, чи з двома картинами водночас. Серед асортименту також є моделі студійних мольбертів з поличкою для інструмента митця. Якщо ви придбали мольберт з двома штангами, то зможете дуже просто закріплювати відразу дві картини з одного боку. Це дуже зручно тоді, коли потрібне копіювання картини чи фрагменту, а також коли ескіз має бути перенесений на велике полотно.

Більшість початківців ходить до художніх шкіл, де вони працюють з студентським мольбертом-планшетом чи мольбертом-хлопушкою. Такий мольберт зазвичай складається з двох рам: одна – це площина для малювання, друга – опора. Аркуші закріплюються на фанері за допомогою кнопок, зажимів та скотча. Частіш за все мольберт-планшет використовується, щоб працювати за ним сидячи, і тому має невеликі параметри висоти.

Як усім відомо, самим стійким є предмет, який має три опори. Цьому для стійкого розташування картини найчастіш замовляють мольберт-триногу, який має декілька різновидів. Найбільш відома конструкція «Ecodrevo» мольберта-триноги – це мольберт «Катрін». Він являє собою раму, яка звужується до верху, та опорну ногу. Коли мольберт зложений, він займає небагато місця, що дуже зручно для тих, хто працює вдома. Також, до різновиду триножних мольбертів можна відносити мольберти простої рамної конструкції, яка нагадує літеру «А» і має один нижній перетин. Лотки таких мольбертів пересуваються разом з планкою по спеціальним пазам в дерев’яних стойках. Ці мольберти мають дуже стильний вигляд, тому є багато людей, які замовляють вироби для дизайну та інтер’єру приміщень.

Але ж не всі витвори мистецтва мають великі розміри! Для невеликих полотен існують також настільні мольберти. За конструкцією вони нагадують звичайні, великі мольберти, і виглядають як студійні мольберти або ж, як мольберт «Ecodrevo» «Влада». Параметри таких мольбертів залежать від формату планшету та способу його кріплення.

Щоб було зручно працювати на природі, беруть спеціальні мольберти, які мають назву етюдники. Вони мають в основі шухлядку для фарб та кистей з можливістю закріплення подрамника. Етюдники можуть трохи відрізнятися за конструкцією, але ж у більшості схожа конфігурація, бо призначення одне – бути зручним для занять на виїзді.

Консультант «Ecodrevo» перед тим як приймати те чи інше замовлення завжди надає слушні поради щодо моделі, параметрів та виду мольберту. Адже вдоволені замовники – це те, заради чого наші майстри кожен день працюють над вишуканими дерев’яними виробами ручної роботи.

Добавить комментарийОбновить